2015-09-17 12:31:37

Григорій Осовий: «Буде визначено подальші колективні кроки на захист соціально-економічних прав та інтересів працівників»

На розширеному засіданні Консультативної ради при Голові ФПУ, в якому взяли участь керівники членських організацій ФПУ, було обговорено актуальні питання забезпечення виконання рішень Ради Федерації.
Підтримано дату проведення засідання СПО об’єднань профспілок - 21 вересня ц.р.

2015-09-14 13:13:25

ПОГЛЯД З «НАШОГО ВІКНА»: «ЯКБИ ВОНИ ЇЗДИЛИ НАШИМИ ДОРОГАМИ, ТА ЖИЛИ Б НА НАШУ ЗАРПЛАТУ…»

9 вересня відбулася VI  обласна звітно-виборна конференція профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства. Зі звітною доповіддю виступив  її голова Іван Гавриляк.Вшанувавши Хвилиною мовчання 7-ох прикарпатців, які загинули під час Революції Гідності, та 54-ох патріотів області, які поклали свої голови в антитерористичних операціях, учасники звітно-виборної конференції перейшли до аналізу своєї діяльності у часі складної політичної та економічної ситуації в державі.

«Галузі автомобільного транспорту і дорожнього господарства перебувають у кризовому стані, - констатував доповідач. - А це означає: праця на неповний робочий час, довготривалі безоплатні відпустки, затримка з виплатою заробітної плати, невиконання зобов’язань, які передбачені колективними договорами підприємств і організацій та Галузевою угодою, тощо».

2015-09-09 09:59:07

Як нас годують та взувають?ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК, Споживчий кошик має відповідати вимогам часу

Скільки може вживати молока та круп, хліба та масла, скільки може мати взуття та одягу на рік українець? Це не просто регламентовано для нас, як кажуть, згори, але й має кричуще низки показники. При цьому вони не змінювалися аж з 2000 року, якій вважається найбіднішим та найскладнішим з останніх років. Про це говорили учасники засідання Робочої групи профспілкової сторони з обговорення проекту наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг для основних соціальних і демографічних груп населення. сформованому Мінекономрозвитку України.

2015-09-07 11:05:22

З чийого відома? Активізувалися державні рейдери

Останнім часом активізувались «державні рейдери», які вкотре своїми протиправними діями намагаються захопити власність профспілок у м. Одеса.
Черговим об’єктом атаки на профспілкову власність став «Клінічний санаторій «Лермонтовський», який на законних підставах належить ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Федерації профспілок України.

2015-09-04 09:42:10

Щодо Програми Гідної праці в Україні: потрібна чесна діагностика ситуації

Актуальні проблеми забезпечення захисту соціально-економічних прав та інтересів працівників з ініціативи профспілок обговорюються під час дводенної консультативної зустрічі з членами багатодисциплінарної місії Міжнародної організації праці, яка почалась 3 вересня у Києві. У заході беруть участь Голова СПО об’єднань профспілок, голова ФПУ Григорій Осовий, перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, керівники низки членських організацій та співробітники апарату ФПУ.

2015-09-04 09:27:50

Підвищення соцстандартів - популізм для працюючих жебраків

З вересня в Україні збільшаться мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Урядовці хваляться, що, попри скруту, знайшли гроші і на підвищення соцвиплат. Однак у профспілках це вважають знущанням на працюючими.Планували у грудні, а вийшло вже у вересні, хваляться урядовці. З початку осені уряд запланував підвищити соціальні стандарти, які обіцяв переглянути тільки взимку 2015 року. "До Верховної Ради вноситься закон для підвищення соцстандартів для близько 12 мільйонів українців", - заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

2015-09-01 12:47:10

Профспілкове голосування: розмір мінімальної зарплати на 2016 рік

На офіційному сайті Федерації профспілок України з 10 серпня до 7 вересня 2015 року проводиться голосування з метою визначення думки спілчан щодо розміру мінімальної заробітної плати на 2016 рік.У рамках підготовки пропозицій до проекту Державного бюджету України на 2016 рік в профспілковому середовищі виникла гостра дискусія щодо визначення розміру мінімальної заробітної плати.

2015-09-01 09:16:01

Профспілки завжди були та залишаються на боці трудової людини. Уряд приєднується

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк 30 серпня у програмі «10 хвилин з Прем’єр-міністром» заявив про необхідність посилення відповідальності роботодавців за невиплату заробітної плати і закликав профспілки допомогти уряду стягнути заборгованість із заробітної плати та підтримати позицію щодо збільшення мінімальної заробітної плати, соціальних стандартів і пенсій.

2015-09-01 09:11:57

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК: Щодо законопроекту про реформування державного управління у сфері зайнятості населення

До СПО об’єднань профспілок надійшов на погодження проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття» (далі – законопроект), який був розроблений Мінсоцполітики без залучення соціальних партнерів, що є порушенням Конвенції МОП № 122 про політику в галузі зайнятості (ратифікована Україною у 1968 році) та Рекомендації МОП № 169 щодо політики в галузі зайнятості, та містить положення, які ніколи не підтримувалися профспілками.

2015-08-31 14:03:30

З 1 вересня підвищать пенсії і зарплати. А.Яценюк назвав цифри

З 1 вересня в Україні буде підвищено розмір мінімальної заробітної плати, пенсії, стипендії та зарплати для бюджетників.
Про це 30 серпня у "10 хвилинах з прем'єр-міністром" заявив глава уряду Арсеній Яценюк.
Яценюк нагадав, що чинний закон передбачав зростання мінімальної заробітної платні та прожиткового мінімуму з 1 грудня, але "відбудеться раніше".