2014-06-27 11:47:09

Допомога при народженні першої дитини збільшиться на 10 тисяч

Це передбачено Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", прийнятим парламентом 27 березня 2014, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики. Як наголошується, з метою оптимізації соціального захисту сімей з дітьми допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об'єднані в один вид - допомога при народженні дитини.

Крім того, відтепер сума не буде залежати від того, яким ця дитина народилася, першим, другим, третім і т.д., державою встановлено фіксований розмір допомоги - 41,280 тисяч гривень.

"Відразу після народження дитини сім'ї буде виплачуватися 10,320 тисяч гривень. Решту суми допомоги родина буде отримувати протягом 36 місяців по 860 гривень щомісяця. Якщо член сім'ї, який отримує допомогу вирішить вийти на роботу, виплати все одно будуть тривати до досягнення дитиною 3 років" , - йдеться в повідомленні.

Час перебування члена сім'ї у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до трудового стажу

"Звертаємо увагу на те, що допомога, яка була призначена до 1 липня 2014 року, не переглядатиметься, а виплачуватися в тих же розмірах і термінах, оскільки відповідно до закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини", - повідомляє прес-служба.