2016-10-25 16:26:53

ФПУ сповнена рішучості домогтися реалізації законних прав та інтересів трудящих

Федерація профспілок України буде здійснювати постійний моніторинг, за його виконанням соціальними партнерами, належним чином.

За підсумками проведених зустрічей Президія ФПУ визначила свою позицію і прийняла рішення про перенесення на 17 листопада ц.р., напередодні прийняття Державного бюджету України на 2017 рік, Всеукраїнської акції протесту з пікетуванням Верховної Ради України на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на ЖКГ з метою врахування в проекті Державного бюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

Ініційовано, до початку акції, проведення зустрічі членів Президії ФПУ з керівництвом парламенту та депутатських фракцій і груп для обговорення пропозицій та вимог профспілок щодо посилення соціального захисту громадян, врахування їх в проекті Держбюджету-2017. А також пікетування Офісу представництва місії Міжнародного валютного фонду під час її перебування в Україні.

Водночас Київською міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України заплановано акцію протесту на 1 листопада ц.р., яка безумовно має право на проведення самостійно окремих протестних дій. Але варто зазначити, що в умовах, коли вирішення порушених проблем потребує масової підтримки, проведення локальних протестних дій можуть і не привести до очікуваного результату.

Останнім часом у ЗМІ поширюються різні інсинуації та провокації на тему проведення осінніх протестних дій політичними силами із залученням профспілок. У цих умовах протестні акції мають бути належним чином організовані, щоб не допустити провокацій, і масштабними, щоб об’єднати всі сили національного профспілкового руху, поставити перед владою консолідовані соціально-економічні вимоги та домогтися їх безумовного виконання.

Такі дії ФПУ проводитиме 17 листопада ц.р. і закликає всіх членів профспілок та небайдужих громадян взяти в них участь.

 

      Прес-центр ФПУ