2016-07-27 09:59:14

Проти «тіньової» зайнятості та заробітної плати об’єднали зусилля угодою

Учасниками події у залі Івано-Франківської Торгово-промислової палати також стали заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, заступник голови облради Сергій Басараб, представники бізнесу та місцевих засобів масової інформації.

«Ця тристороння угода сприятиме координації спільних дій та заходів по запобіганню «тіньової» зайнятості та виплати доходів без сплати належних сум податків, зборів, внесків до бюджетів, – наголосила начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Надія Павлюк. – Адже нелегальна зайнятість та заробітна плата – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні та нешкідливі умови праці, права на відпочинок, оплачувану відпустку тощо».

Цій події передувала тісна співпраця Пенсійного фонду з органами Держпраці та Державної фіскальної служби області. Результатом такої співпраці став затверджений у квітні ц. р. План заходів щодо координації спільних дій з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників.

Зазначимо, що органи Пенсійного фонду України в області послідовно проводять заходи з реалізації поставлених перед ними завдань. З цією метою здійснюється моніторинг відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за окремими «ризиковими» критеріями показників. Інформація передається контролюючим органам для вжиття заходів. Ця робота проводиться в рамках виконання Комплексної програми з легалізації, яка затверджена розпорядженням ОДА  від 23.11.2015 № 796. На шляху у здійсненні пріоритетної мети органів Пенсійного фонду Івано-Франківської області –  легалізації зайнятості та заробітної плати – досягнуто вагомого поступу.

 

Володимир Криворучко