2016-07-25 09:57:48

На захисті українських заробітчан

Спілка стоятиме на захисті трудівників, які зіткнулися з обманом, заниженням оплати, поганими умовами праці чи проживання, дискримінацією, примушуванням до понаднормової та нелегальної роботи, ознаками шантажу, торгівлі людьми. «Українці, які найчастіше працюють нелегально, не тільки не охоплені мінімальними нормами праці і соціального забезпечення, – каже директор Міжнародного відділу Загальнопольського альянсу профспілок Пьотр Островський. – Їх просто експлуатують і обманюють, вони не знають своїх прав, до кого звернутися за допомогою. Українців часто примушують до підневільної роботи, а інколи вони навіть стають жертвами торгівлі людьми».

Крім того, профспілчани допомагатимуть в організації культурно-відпочинкових заходів, які сприятимуть польсько-українському зближенню.

Хоч об’єднання називається Профспілкою українських працівників, до неї можуть входити заробітчани також з інших країн колишнього СРСР. В організації даного профсоюзу був використаний досвід створення професійних спілок польських працівників в Англії, Швейцарії, інших країнах Європи, де багато заробітчан із цієї країни.