2015-11-13 09:21:58

Кричуща тема ЧИЇ КОРУПЦІЙНІ ІНТЕРЕСИ ВАЖАТЬ НА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДЕЙ?

День 27 липня 2015 року став «чорним» понеділком для нас, нафтовиків, коли було оприлюднено  вимушене припинення будь-яких робіт, пов’язаних з видобутком, збором, підготовкою та зберіганням продукції свердловин Битків-Бабчинського родовища, що неминуче призведе до простою 215 працівників підприємства.

Відсутність об’єктивної та достовірної інформації не дає нашому колективу зрозуміти справжні причини та чиї корупційні інтереси ховаються за припиненням розробки цього родовища, яке здатне щодоби давати Україні 140 тонн нафти та 78 тис.м3 газу.

Складається враження, що процес згортання буріння та видобутку нафти й газу на родовищах Західної України можновладцям вигідний, а тому вони вдались до зупинення діючих родовищ.

Крім того, припинення роботи свердловин Битків-Бабченського родовища вже призвело до ряду інших негативних наслідків, а саме:

     1.  Зменшилось на 90% надходження продукції на групові установки ГУ-270 та ГУ-256, з яких НГВУ «Надвірнанафтогаз» транспортує газ для споживачів смт. Битків, яке не має іншого джерела постачання газу.

     2. Поступово зростають пластові тиски, що призводить до збільшення інтенсивності міграції вуглеводнів до поверхні та викликає різке зростання рівня загазованості на території села Пасічна та смт. Битків Надвірнянського району.

При цьому виходи на денну поверхню газу можуть проявлятися в будь-якому місці, незалежно від наявності свердловин та шурфів. Так, при проведенні замірів рівня загазованості у житлових будинках села Пасічна 30.07.2015р., працівники підприємства виявили вибухонебезпечну концентрацію (5%) природного газу в підвальному приміщенні житлового будинку № 16 по вул. Л.Українки. З кожним днем рівень загазованості зростає, що загрожує життю та здоров¢ю мешканців. Якщо терміново не вжити відповідних заходів, це може призвести до непередбачених екологічних наслідків та завдати шкоду здоров¢ю населення.

Частина працівників основного виробництва, багато з яких є єдиними годувальниками в сім¢ї, опиняться у вимушених виробничих простоях. А за простоями працівників основного виробництва неминуче настануть простої працівників допоміжних цехів, що може призвести до відтоку з підприємства висококваліфікованих кадрів та інших негативних наслідків.

Ситуація, яка склалася на підприємстві,, а також відсутність об’єктивної та достовірної інформації щодо причин не розгляду Державною службою геології та надр України заяви ТОВ «СП «УкрКАРПАТОЙЛ ЛТД» №15-19 від 26.01.2015р на продовження строку дії спеціального дозволу, призвели до зростання занепокоєння та напруження в колективі НГВУ «Надвірнанафтогаз». Працівники підприємства, боячись втратити роботу, можуть вдатися до різних акцій протесту.

Зростання загазованості територій не дає мешканцям с.Пасічна та смт.Битків спокійно проживати у власних домівках. НГВУ «Надвірнанафтогаз» є основним бюджетоутворюючим підприємством району і зупинка його роботи неминуче призведе до негативних наслідків для краю. Усвідомлюючи це, мешканці с.Пасічна та смт.Битків готові вдатись до акцій протесту – проведення мітингів, в тому числі в Києві під стінами Міністерства екології та природних ресурсів України, блокування органів влади, перекриття доріг.

На даний час НГВУ «Надвірнанафтогаз» на вимогу територіальних громад, власними силами здійснює моніторинг загазованості території та жилих приміщень мешканців с.Пасічна та смт.Битків. Проте, для якісного виконання даної роботи в повному обсязі не вистачає людських, матеріальних та фінансових ресурсів.

       З огляду на вищенаведене просимо Центральну Раду та Об’єднаний профком допомогти трудовому колективу НГВУ «Надвірнанфтогаз» у вирішенні питання дозволу на розробку на Битків-Бавчинському родовищі.

 

За дорученням трудового колективу ПАТ «Укрнафта» НГВУ «Надвірнанафтогаз» голова первинної профспілкової організації О.Діканьов

 

АЛЕ, попри широкий резонанс теми, газ ( чи тобіж віз) і нині там. ХТО ЧОГО ЧЕКАЄ?