2019-05-15 09:16:32

ТІ, ЩО РОБЛЯТЬ ПРАЦЮ БЕЗПЕЧНОЮ

 

В конкурсі на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці» цьогоріч взяли участь 98  суб’єктів господарювання різних форм власності. Торік – 135. Здійснивши аналіз заяв,  комісія з організації та проведення огляду - конкурсу визначила в кожній номінації кращих роботодавців з охорони та безпеки праці, відзначила керівників підприємств  та інспекторів з охорони праці, які безпосередньо займаються цими питаннями.

У 17 з підприємств, названих «Кращими», діють профспілкові організації, які , як зазначив горова Ради профспілок області Ігор Басюк під час нагородження профспілкових лідерів на цих виробництвах, «здійснюють належний громадський контроль за безпечними умовами праці на робочих місцях, ведуть діалог з адміністрацією  загалом про соціально-економічний захист працівників, про дієві правові норми у стосунках роботодавців та працівників, в тому числі й про гідні та безпечні умови праці».Ігор Басюк щиро подякував управлінню праці Департаменту соціальної політики ОДА, зокрема пані Я.Ульванській та роботодавцям, яких в соціальному діалозі з профспілками представляє В.Скригунець, за багатолітню плідну співпрацю,за визначення і напрацювання найгостріших для розв'язання питань, які виникають в колективах з питань праці та її безпеки. 

Ось як виглядає список переможців, озвучених цього святкового дня зі сцени обласної філармонії, до яких має стосунок Рада профспілок області.

В номінації «Будівництво та промисловість будівельних матеріалів» -  подали анкети 10 підприємств, з них визначені кращими :

Категорія «Будівельні матеріали» - III місце – АТ «Коломийське заводоуправління будівельних матеріалів» -  Голова профкому Шлемко Мирослав Васильович.

В номінації «Лісова та деревообробна промисловість»

1 місце – ДП Вигодське лісове господарство: голова профкому – Воробець Галина Миколаївна.

2 місце – ДП «Осмолодське лісове господарство: голова профкому Стефанів Іванна Миколаївна;

3 місце – Галицький національний природній парк: голова профкому –Теслюк Володимир Михайлович.

В номінації «Соціально- культурна сфера (медицина, освіта, культура, органи державного та місцевого самоврядування ) – Категорія «Медицина»

1 місце – Обласна клінічна лікарня: голова профкому Штайден Євген Богданович.

2 місце – Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня: голова профкому Богуш Анатолій Євгенович.

3 місце – Комунальне некомерційне підприємство «Косівська центральна районна лікарня». Голова профкому – Бельмета Ольга Михайлівна.

Категорія «Освіта».

1 місце – Івано-Франківський коледж ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій: голова профкому Радецька Олена Володимирівна. 2 місце – Попельницька ЗОШ 1-3 ступенів Снятинської районної ради: голова профкому Шулепа Лідія Миколаївна. 3 місце  -Верховинський ліцей №1, голова профкому Вахновська Лариса Юріївна.

Категорія «Культура» - 2 місце – Івано-Франківський краєзнавчий музей – голова профкому Осудар Любов Ярославівна. 3 місце – Національний заповідник «Давній Галич», голова профкому – Зіньковський Тарас Михайлович.

В номінації «Житлово-комунальне та водопровідно-каналізаційне господарство» анкети подали 7 підприємств, з них визначені кращі –

Категорія «Житлово-комунальні господарства» 1 місце – ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» - голова профкому Волочій Антон Михайлович;

2 місце – Комунальне підприємство «Житловик» - голова профкому Бардашевська Галина Степанівна.

Категорія «Водопровідно-каналізаційне господарство» - 1 місце – КП «Коломияводоканал», голова профкому Маруняк Світлана Василівна.

2 місце – КП «Надвірнаводоканал» - голова профкому Дроздюк Галина Петрівна;  3 місце – «Долинське виробниче управління водопровідно- каналізаційного господарства» - голова профкому Бойчук Василь Іванович.

Безперечно, що робота у сфері охорони праці вимагає постійного контролю, спрямованого на те, щоб людина, яка прийшла на виробництво, була захищена та впевнена, що стан устаткування, яке використовується – безпечний, і що на підприємстві роботодавцем робиться все необхідне, щоб виключити можливість нещасного випадку або аварії. Такі конкурси сприяють активізації роботи з цих питань, підкреслили організатори свята безпеки праці.