2018-10-02 16:37:18

ПОЧАЛИСЯ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ: Профспілка працівників газових господарств дала НКРЕКП термін до кінця цього тижня

 

Але дуже непереконливо намагалась пояснювати дії НКРЕКП тим, що «газета «Урядовий кур’єр» не хоче оприлюднювати постанову про нову методику розрахунку перерозподілу коштів». Пролунало це дивно, адже з дня ухвалення Нацкомісією цього рішення, як було мені сказано учасниками акції, минуло вже 110 (!) днів.

 

Б1

 

«Складна  ситуація з рівнем та виплатою зарплати в газових господарствах призвела до того, що тільки за останні півроку звільнилося з роботи більш ніж 5000 фахівців, що складає більш 10% працюючих, - зазначив у бесіді зі мною голова Профспілки працівників газових господарств України Сергій Копанійчук. - Ми сьогодні не ставимо питання підняття ціни на газ, - підкреслив голова Профспілки. – Ми вимагаємо перерозподілити кошті, які потрапляють до розподільчих підприємств, до «Нафтагазу України». Вони мають надприбутки, а наші підприємства – великі збитки. Тому наші фахівці отримують зарплату на рівні мінімальної.

 

Б2

 

 

- Прокоментуйте те, що відбулось сьогодні?

- Після тривалих вимог до нас все ж вийшла голова Нацкомісії Оксана Кривенко. Ще 14 червня було прийнято нову методику розрахунку тарифів, де і відбувався перерозподіл цих коштів. Але, як сказала пані Кривенко,  у зв’язку з тим, що газета «Урядовий кур’єр» не друкує цю методику, вона не вступає в силу і ми не можемо сьогодні працювати в нормальних умовах. А основна наша задача – це безпека подання газу для споживачів. Не дай Бог, у нас ще звільняться хоча б половина працівників, вже не буде взагалі кому обслуговувати газові господарства.

 

Б3

 

 

- Що далі?

- А далі буде наступне. Або вони мають прийняти рішення про впровадження методики в життя, або ми змушені будемо оголосити Всеукраїнську акцію протесту.

- Я якій термін ви їм дали?

- До кінця цього тижня. Розумієте, з 15 жовтня має розпочатися опалювальний сезон. Але ми сьогодні не можемо нормально провести ремонти газопроводів, елементарно заправити бензином спец автомобілі.

 

Б5

 

- Бажаю вам досягти успіху і перемоги у вашої справедливої боротьбі за гідну працю та гідну її оплату!

 

Олексій Петруня,

спеціальний кореспондент Прес-центру ФПУ з місця події

Фото автора