2018-07-15 16:10:39

У Держбюджеті недозаклали 4,4 млрд гривень на зарплату вчителям

 

Згідно з даними АМУ, дефіцит освітньої субвенції на виплату заробітної плати працівникам освіти мають 76% органів місцевого самоврядування. При цьому в містах-обласних центрах дефіцит сягає 16%, а містах обласного значення дефіцит 20,8%.

Відповідно до закону про державний бюджет на 2018 рік обсяг освітньої субвенції на виплату заробітної плати становить 26,6 млрд грн. при потребі 31 млрд грн., тому на кінець року перед педагогами може виникнути борг розміром 4,4 млрд грн.

Формула при розрахунку субвенцій не враховує при нарахуванні заробітної плати години індивідуального навчання, потреби з збільшенні вчителів, видатки на тимчасово відсутніх вчителів, працівників ресурсно-інклюзивних центрів, вихователів груп продовженого дня, допомогу на оздоровлення та інші параметри нарахування зарплати.

В асоціації просять переглянути обсяги освітньої субвенції на 2018 рік, зокрема за рахунок нерозподілених коштів додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, а також внести зміни до існуючої формули з нарахування субвенцій на наступний рік.

Зазначимо, що питання вже піднімалося в Міністерстві освіти України. Зокрема у червні було прийнято рішення покрокового вирішення питання фінансування заробітних плат педагогічних працівників у 2018 році з проведенням детального аналізу причин дефіциту освітньої субвенції в окремих громадах. При цьому Міністерство фінансів наполягало на проведенні оптимізації мережі в громадах, де вартість утримання однієї дитини перевищує середню по Україні, що становить 14,9 тис. грн.