2014 05
2014 06
2014 07
2014 08
2014 09
2014 10
2014 11
2014 12
2014-10-01 10:27:34

Голові Верховної Ради України О.В.Турчинову та Прем’єр-міністру України А.П.Яценюку

Президія Ради профспілок Івано-Франківської області  категорично протестує проти  прийняття  розробленого Міністерством фінансів України  та запропонованого Кабінетом Міністрів України  «антисоціального»  проекту  закону України «Про удосконалення норм законів  з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні» .

2014-10-01 15:54:31

Україна вагітна… справедливістю. Так вважають профспілки

З ініціативи голови Івано-Франківської обласної Ради профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості Василя Гриньківа для профактиву галузі 30 вересня був проведений семінар-навчання на тему «Трудова школа». Лекції для майже сотні учасників семінару читали відомі тренери зі столичного Інституту соціального партнерства Юрій Буздуган та Олена Скоморощенко. Семінар проходив в приміщенні інформаційного центру Бурштинського енергетичного коледжу.

2014-10-02 10:03:49

Куди спливають 30 млрд. гривень страхових коштів?

Об'єднання профспілок і роботодавців вимагають від українського Уряду відкликати з парламенту законопроект «Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» як ліквідуючий існуючу систему загальнообов'язкового соцстрахування. Про це заявив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий на прес-конференції «Куди спливають 30 млрд. гривень страхових коштів?», яка відбулась 30 вересня. В заході також взяли участь головний лікар санаторію «Хмільник» Олександр Галаченко, директор ДЮСШ Мирослав Грабовецький, голова комісії з соціального страхування одного з підприємств Микола Береговий.

2014-10-02 10:10:03

До уваги профактиву, керівників організацій та підприємств!


Рада профспілок області спільно із ВГО"Всеукраїнська асоціація кадровиків" 17 жовтня 2014 року проводить Конгрес кадровиків з питань:

1.Реформування трудового законодавства: проблеми,динаміка, перспективи(проект Трудового кодексу України). Лектор:Васильова З.М.-головний консультант секретаріату Комітету ВРУ з питань соціальної політики та праці.

2.Організація роботи з питань дотримання законодавства про працю,відповідальність,укладення колективного договору,здійснення представництва у судах під час захисту трудових прав працівників(досвід роботи). Лектор:Ліпчанська В.О.-експерт Всеукраїнської асоціації кадровиків.

3.Міні прес-конференція на тему:"Поради щодо укладення трудового договору,основні помилки при звільненні працівника,огляд судової практики вирішення індивідуальних трудових спорів(відповіді на запитання). Лектори:Васильова З.М.,Ліпчанська В.О.,Паньків Я.С.

Запрошуємо Вас взяти участь у Конгресі та забезпечити присутність зацікавлених осіб від ваших підприємств та організацій (спеціалісти з кадрової роботи,юристи,бухгалтери,профспілкові працівники,роботодавці). Організатори Конгресу забезпечують учасників відповідними матеріалами.Конгрес проводиться на безоплатній основі. Місце,дата і час проведення Конгресу: м.Івано-Франківськ, вул.Незалежності 46

17жовтня 2014р. з 10-ї до 15-ї години.


Голова РПО І.Є.Басюк

2014-10-02 14:18:18

Шановні працівники освіти і науки Прикарпаття!

Рада профспілок області щиро вітає Вас з нагоди професійного свята - Дня працівників освіти!

Все найкраще в житті людини починається з доброго вчителя. Спасибі Вам за зерна знань, любові, людяності, які посіяні Вами і котрі дають щедрі сходи. Нехай мудрість, оптимізм, невичерпна життєва наснага будуть повсякчас у Вашій долі,  у вашій праці, хай здійсняться усі найкращі мрії та сподівання. Здоров'я Вам, щастя, добробуту, Божого благословення на всі найкращі починання. Миру на землі, процвітання нашому краєві!

Голова Ради профспілок області     І.Є. Басюк

2014-10-03 16:33:39

Григорій Осовий: «Більшість пропозицій профспілок - враховані"

На засіданні Кабінету міністрів України 1 жовтня було розглянуто низку соціально важливих проектів рішень. Під час обговорення цих питань позицію профспілок представляв та відстоював повноважний представник профспілок – Співголова НТСЕР від профспілкової сторони, Голова ФПУ Григорій Осовий. Більшість із профспілкових пропозицій було враховано.

2014-10-06 10:34:17

Алгоритм дій працівника у разі невиплати заробітної плати

Відповідно до статті 43 Конституції України кожна особа має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

2014-10-08 13:04:35

ФОРУМ. Профспілки закликають владу до соціального діалогу

Невідкладно розпочати діалог з соціальними партнерами для визначення практичних завдань, строків, індикаторів та механізмів реалізації основної мети реформ – досягнення європейських стандартів життя, передусім у сферах зайнятості, оплати, безпеки праці, оподаткування, соціального розвитку, ефективного виробничого та трудового потенціалу країни, для успішної конкуренції на світових ринках, закликали Уряд учасники Всеукраїнського форуму профспілок «За гідну працю і добробут людини», який відбувся 7 жовтня у Києві.

2014-10-08 16:01:29

РІШЕННЯ ФОРУМУ. Профспілки висунули вимоги до Уряду та оголосили час і місце акції протесту

Учасники Всеукраїнського форуму профспілок ухвалили текст Резолюції, у якій висловили занепокоєність складною фінансово-економічною ситуацією в країні. «Наразі державна соціальна політика далека від конституційних норм – в її основу замість суспільно прийнятних державних соціальних стандартів гідного життя і гідної праці покладено ідею соціальних мінімумів виживання, наслідком чого стане подальше зубожіння українських громадян, - наголошується у документі. - Наочними прикладами антисоціальної політики є підвищення в поточному році цін і тарифів на газ, житлово-комунальні, транспортні послуги, товари першої необхідності, продукти харчування при одночасному замороженні мінімальної заробітної плати, пенсії, штучному заниженні рівня прожиткового мінімуму, поширенні безробіття, зарплатних боргах трудящим і дискримінації в оплаті праці працівникам бюджетної сфери та багатьох інших фактів наступу на соціальні права громадян»

2014-10-08 16:30:26

Де ж те світло, в кінці тунелю?

7 жовтня, у Всесвітній день боротьби за гідну працю, в м.Івано-Франківську відбулося засідання постійно діючої робочої групи обласної тристоронньої соціально-економічної ради (далі –ТТСЕР), в якому  взяли участь:  від органів виконавчої влади -  Я.Ульванська, заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації, заступник співголови ТТСЕР, О.Гринів, заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації - начальник відділу, керівник секретаріату ТТСЕР; від Ради профспілок області - В.Уєвич, перший заступник голови Ради профспілок області, заступник співголови ТТСЕР У.Гураль, головний спеціаліст з питань правової роботи апарату ФПУ, начальник юридичного відділу; від обласного об’єднання організацій роботодавців - В.Скригунець ,директор виконавчого апарату обласного об’єднання організацій роботодавців, член ТТСЕР, а також інші представники сторін та засобів масової інформації.

2014-10-16 09:13:14

АКЦІЯ. Профспілки вимагають від Уряду зупинити антисоціальний наступ

«Реформи на користь людей, а не олігархів!», «Зупинити антисоціальну агресію!», «Надійна робота і гідна зарплата – це європейський шлях», «Економія на зарплаті працівників – антидержавна!», «Мільйони українців чекають від реформ роботи і зарплати, а не соціальних обрізань», - ці та аналогічні лозунги стали домінуючими під час Всеукраїнської попереджувальної акції протесту профспілок, яка відбулась 15 жовтня під стінами Кабінету міністрів України.

2014-10-20 09:31:47

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «ПРОФСПІЛКИ ВИМАГАЮТЬ ВІД ВЛАДИ ПОВАЖАТИ ПРАВА ПРОСТИХ ГРОМАДЯН»

17 жовтня у всьому світі відзначають як День боротьби з бідністю. Ця дата для сьогоднішньої України логічно продовжує Всесвітній день дій за гідну працю, який відзначався 7 жовтня.

Про те, що нині турбує профспілки як найчисленнішу громадську організацію, які вимоги вони висувають владі, кореспондент "Голосу України" веде розмову з Головою Федерації профспілок України Григорієм ОСОВИМ.

2014-10-20 10:50:41

Законодавчі новації у питаннях та відповідях

17 жовтня в м. Івано-Франківську Рада профспілок області спільно з Всеукраїнською асоціацією кадровиків, редакціями кількох  журналів - «Довідник кадровика», «Кадрова практика», «Кадри і зарплата» провели  Конгрес кадровиків, в якому взяли участь Ігор Басюк, голова Ради профспілок області, Людмила Циганок, начальник відділу маркетингу, зв’язків з громадськістю та професійної освіти Видавничого дому «Медіа-ПРО», Ярослава Паньків , голова ВГО «Всеукраїнська асоціація кадровиків», лектори-фахівці з питань трудового законодавства.

На конгрес прибули понад 600 спеціалістів з різних галузей діяльності Прикарпаття.

2014-10-21 09:53:09

Федерації Профспілок України подякували за патріотизм

Глава Адміністрації Президента України Б.Ложкін подякував Голові ФПУ Г.Осовому за пропозицію щодо лікування та відновлення здоров'я на базі санаторно-оздоровчих закладів ПАТ "Укрпрофоздоровниця" військовослужбовців і цивільного персоналу, які беруть участь у антитерористичній операції.

2014-10-21 16:41:51

Переселенці отримуватимуть щомісячну адресну допомогу

Уряд покриватиме витрати на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (далі – АТО) шляхом надання щомісячної адресної допомоги.

2014-10-21 16:49:21

Чи втримаються СЕС після реорганізації?

У середу, 15 жовтня, члени Профспілки взяли участь у мітингу, організованому ФПУ та склали більшість серед демонстрантів під стінами Кабінету Міністрів України. Демонстрація була спрямована на захист прав працюючих з вимогами щодо гідної оплати праці, а також акцентуванням уваги на загрозі звільнення 25 тисяч медичних працівників. Уряд планує реорганізувати Державну санітарно-епідеміологічну службу шляхом її приєднання до новоутвореної Держаної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Як результат - 25 тисячам медичних працівників загрожує звільнення. EPSU надсилає солідарні вітання Професійній спілці працівників  охорони здоров’я України у її боротьбі щодо недопущення звільнення тисяч працівників.

2014-10-22 09:28:47

З початку 2014 року ДТЕК Бурштинська ТЕС інвестувала в ремонти майже 270 млн грн

Як інформує прес-служба ДТЕК, електростанція вже провела необхідні ремонти загальностанційного обладнання, тепломереж, головного корпусу і приміщень, будівель та споруд, а також капітальні, середні та поточні ремонти енергоблоків і готова до опалювального періоду.

2014-10-22 09:57:40

Мерія Бурштина намагається відчужити приміщення гімназії

Про це повідомляють лідери профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості. Чим мотивовані ці дії влади?  Чи зможе не допустити профспілка галузі та громадськість міста реалізувати бажання мерії, які йдуть врозріз з інтересами гімназії?  Відповідь на ці питання матимемо у п’ятницю, 24 жовтня; в цей день відбудеться сесія міської ради. Очікується протистояння.

2014-10-22 10:08:13

У неділю не лише вибори...

Щорічно в останню неділю жовтня працівники автомобільного транспорту і дорожнього господарства відзначають своє професійне свято.В Івано-Франківській області автомобільний транспорт є пріоритетним на ринку як вантажних, так і пасажирських перевезень.

2014-10-22 10:36:03

Де заробити, якщо нема роботи? - запитання без відповіді до всіх влад

В Івано-Франківську зростає кількість безробітних. За даними головного управління статистики станом на 01.10.2014 року кількість зареєстрованих безробітних становить 2774 особи, що на 209 осіб більше ніж у 2013 році. За сприяння державної служби зайнятості протягом 9 місяців 2014 року працевлаштовано 1403 особи, або 21,6% громадян, які мали статус безробітного у цьому періоді. Проте, спостерігається певний дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці. Так за січень-вересень поточного року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зменшилася потреба роботодавців у працівниках на заміщення вакантних посад – 191 (довідково: у 2013 році - 338).

2014-10-22 12:49:32

Григорій Осовий: «В діалозі з владою у профспілок потужний арсенал»

Як захистити своє робоче місце? Чому вчитель не може прогодувати себе і свою сім’ю? Кому вигідний розвал соціального страхування? Хто захистить українців від епідемій та хвороб? Чому влада досі не відповіла на вимоги профспілок щодо соціально-економічного захисту людини праці? На ці та інші актуальні питання дали відповідь Голова ФПУ Григорій Осовий та інші учасники прес-конференції «Профспілки висунули протестні вимоги – як відреагувала влада?», яка відбулась 21 жовтня в Інформаційній агенції «Укрінформ».

2014-10-22 14:49:15

Найдостойніші із достойних

На Прикарпатті нагородили лауреатів премії ім. Володимира Полєка. З ініціативи обласної організації Національної спілки краєзнавців України на Прикарпатті вже вп’яте визначаються лауреати щорічної обласної премії імені Володимира Полєка, яких нагороджують за вагомий внесок у справу вивчення, збереження і популяризації історико-культурної спадщини рідного краю. Премію засновано у 2010 році. Щорічно нагородження проводиться у стінах Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, так як Володимир Полєк був професором цього університету та тривалий час працював у ньому.

2014-10-23 09:30:10

Представники Федерації профспілок України запросили керівництво Адміністрації Президента України до участі у засіданні Президії ФПУ 6 листопада ц.р.

 22 жовтня в Адміністрації Президента України відбулася робоча зустріч Першого заступника Глави Адміністрації Геннадія Зубка з представниками всеукраїнських профспілок на чолі з заступником Голови ФПУ Володимиром Саєнком. Сторони обговорили актуальні питання подальшого розвитку соціального діалогу між найчисельнішим профспілковим об’єднанням і владою.
Зокрема, були обговорені вимоги до Кабінету Міністрів України з питань захисту соціально-трудових прав та інтересів працівників, які спілчани ухвалили на Всеукраїнському форумі профспілок, що відбувся в Києві 7 жовтня - у Всесвітній день дій за гідну працю. А 15 жовтня напередодні Міжнародного дня боротьби з бідністю під стінами Кабінету Міністрів України їх підтримали більше 5 тисяч представників з усіх регіонів – члени профспілок від 60 галузей промисловості і бюджетної сфери.

2014-10-27 09:41:58

Наша консультації. ЩОБ УНИКНУТИ КОНФЛІКТІВ

Страйк це колективне і добровільне припинення роботи працівниками, невиконання ними своїх трудових обов’язків. Він визначається як крайній захід вирішення колективного трудового спору (конфлікту), коли всі інші можливості вичерпані в рамках примирних процедур. Така ситуація виникає тоді, коли власник уникає або відмовляється задовольняти їх вимоги.

2014-10-27 10:33:35

Інформація щодо стану справ з погашенням заборгованості із заробітної плати в області

На вирішення проблеми погашення заборгованості із заробітної плати в області проводиться системна робота усіх гілок влади за участю соціальний партнерів, в результаті якої впродовж січня-вересня 2014 року працівникам області виплачено майже 6,2 млн.грн. заборгованої заробітної плати, повністю погасили борги з оплати праці 20 економічно активних підприємств області, відсутні вони у містах Болехові та Яремче, Калуському та Тлумацькому районах.

2014-10-27 14:23:27

СЕЛЯН ПЕРЕСТАНУТЬ ОБКРАДАТИ

Прийнятий новий закон про спадщину спрощує процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав спадкоємців на успадковане ними нерухоме майно. Для цього передбачається надання відповідних повноважень органам місцевого самоврядування сільських населених пунктів.

2014-10-27 14:28:33

Слово профспілки має вагу

Відчуженню приміщення гімназії та інших об’єктів соціально-культурного призначення в Бурштині завадила активна позиція профспілки енергетиків  та громади міста.

Цими днями Бурштин сколихнула інформація про намір мерії міста відчужити приміщення гімназії, також поширилися чутки про  сумнівну реорганізацію ще кількох об’єктів. Профспілка енергетиків області ( гімназія належить до її відання) зайняла активну позицію щодо недопущення  антисоціальних  процесів.

2014-10-30 15:06:20

Мовчатимемо – заберуть усе

Голова обласної ради профспілки працівників харчової та переробної промисловості Надія Бурлака: «Профспілка не може бути сильною без фінансів та активності спілчан».

28 жовтня (по п’яти роках від часу попередньої) відбулася звітно-виборна конференція  Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників харчової та переробної промисловості, що є організаційною ланкою Профспілки працівників агропромислового комплексу  України. 

2014-10-31 13:07:39

Шановні працівники соціальної сфери!

Рада профспілок області  щиро здоровить  вас з професійним святом!

Розуміємо, яка велика відповідальність покладена  сьогодні на вас – у час великих випробувань нашої держави й народу піклуватися про найбільш слабких і вразливих: ветеранів війни і праці, людей похилого віку, інвалідів, дітей-сиріт, безробітних, підтримувати малозабезпечені та багатодітні сім'ї. А це не лише професійний обов’язок, це й прояв людяності, гуманності, співпереживання за тих, які поруч, які у важких життєвих обставинах. Маємо нині спільними зусиллями творити  простір поваги до людини, і сама людина має стати  в центр  державної соціальної політики.

Нехай ваша працьовитість та душевне тепло і надалі служать людям, творять суспільство, в якому комфортно жити усім. Ми солідарні з вами у такій праці.

Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров'я, щастя, оптимізму, домашнього затишку і тепла, сповнення мрій; а ще - миру в серці і мирного неба над головою.

Голова Ради

профспілок області                                Ігор Басюк