Домашня / Інформаційний вісник

2020-08-04 13:31:37

HRW: ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ПРОФСПІЛКИ СУПЕРЕЧИТЬ УГОДІ ПРО АСОЦІАЦІЮ ЄС-УКРАЇНА

У правозахисній організації Human Rights Watch закликають Верховну Раду захистити українських працівників і відкликати законопроєкт, що передбачає зміни в законі про профспілки.

«Український парламент розглядає законопроєкт № 2681 про внесення змін до закону про профспілки, прийняття якого призведе до суттєвого та необґрунтованого обмеження свободи об’єднань.

2020-08-01 13:52:16

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ЧЕРВНЯ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах червня 2020 року становив 5 149,34 грн. (Додаток 1).

Таким чином, законодавчо встановлений на червень 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (2102 грн.) занижено порівняно з його фактичним розміром у 2,4 рази або на 3047 грн. Мінімальна заробітна плата (4723 грн.) була нижчою від фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 426 грн.

2020-07-30 20:22:07

ВИСНОВОК СПЕЦІАЛЬНОГО ДОПОВІДАЧА ООН З ПИТАННЯ ПРО ПРАВА НА СВОБОДУ МИРНИХ ЗІБРАНЬ ТА АСОЦІАЦІЇ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ 2681

 

Спеціальний доповідач ООН з питання про права на свободу мирних зібрань та асоціації Клеман Ньялетсоссі Вуль у відповідь на спільне звернення ФПУ і КВПУ направив Уряду України листа, в якому звернув увагу на невідповідність положень законопроекту 2681 в сфері прав людини і підтвердив свою готовність допомагати Україні у зміцненні її законодавчої та інституційної бази, а отже, гарантувати реалізацію прав людини для всіх осіб в Україні.

2020-07-30 20:10:33

ЕКСПЕРТНА ДУМКА. ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ПРОФСПІЛКИ ПОРУШУЄ ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ПРАВА УКРАЇНСЬКИХ ПРАЦІВНИКІВ

Нещодавно комітет Верховної Ради з питань соціальної політики схвалив до прийняття законопроект № 2681, який, на думку законодавця, покликаний «осучаснити» діяльність українських профспілок.

2020-07-30 20:06:08

ПЛЕНУМ ОБГОВОРИВ СЬОГОДЕННЯ І МАЙБУТНЄ ПРОФСПІЛКОВОГО РУХУ

Сьогодні, 30 липня, у Києві у Будинку профспілок відбувся VІ Пленум ЦК Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення України.

У його роботі взяв участь та виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

2020-07-29 10:07:52

ЗАКОН "ПРО ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ" ПОТРЕБУЄ ДООПРАЦЮВАННЯ

За повідомленням сайту Профспілки працівників державних установ України, Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо кандидатського резерву» з власними пропозиціями.

2020-07-27 15:50:46

ЗУПИНИМО ЗНИЩЕННЯ ВІТЧИЗНЯНОГО ХІМПРОМУ!

Центральна Рада Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України та представники профспілкових організацій провідних підприємств - виробників мінеральних добрив України звернулися до Президента України Володимира Зеленського з вимогою невідкладно втрутитися у ситуацію та вжити заходів для запобігання знищення вітчизняної хімічної промисловості.

2020-07-24 13:58:52

УРЯДОМ ВРАХОВАНО ПОЗИЦІЮ ПРОФСПІЛОК

На засіданні Уряду  22 липня були внесені зміни до порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного та комунального закладу охорони здоров’я.Голова СПО Григорій Осовий зазначив, що попередня редакція урядової постанови, що надійшла на погодження СПО об’єднань профспілок, була ним розкритикована, оскільки в ній було дуже узагальнено прописано можливість участі у складі комісій з проведення конкурсу представників громадських об’єднань. Також практично ігнорувалось законодавче положення про те, що представницькою стороною в сфері соціально-трудових відносин виступають профспілки.

2020-07-23 14:39:42

ОПТИМІЗОВАНО ПРОЦЕС ПРИЗНАЧЕННЯ ТА НАДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

22 липня на засіданні Уряду розглянуто питання про оптимізацію призначення та надання державної соціальної допомоги громадянам і родинам, що її потребують.

Суттєві зміни торкнуться питань рівного доступу до державної допомоги, об’єктивності під час її призначення та спрощення оформлення необхідних документів.

Розроблена з цією метою Мінсоцполітки та ухвалена Урядом постанова «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» передбачає проведення перерахунку розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні-червні 2020 року, та на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування.Раніше цей документ у встановленому порядку було опрацьовано СПО об’єднань профспілок, який надав до нього свої пропозиції, і у остаточній реакції постанови їх було враховано.  - Про це повідомив  Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ  Григорій Осовий, який брав участь у засіданні Уряду.

2020-07-23 14:23:54

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ З УВАГОЮ СТАВЛЯТЬСЯ ДО ПОЗИЦІЇ ПРОФСПІЛОК

У відповідь на звернення ФПУ до народних депутатів України щодо неприпустимості прийняття законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» №2681 та «Про страйки та локаути» №2682 народний депутат України Роксолана Підласа, член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку поінформувала, що позиція профспілок щодо зазначених законодавчих ініціатив нею взята до відома та буде врахована у подальшій роботі.