Домашня / Інформаційний вісник

2016-07-11 09:12:19

Віталій Комар: «Член студентської первинки повинен відчувати себе вище, ніж звичайний студент»

Первинна профспілкова організація студентів Державного вищого начального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (ППОС ПНУ ім. В. Стефаника) – це добровільна неприбуткова організація студентів та аспірантів університету, метою якої є представництво, здійснення та захист навчальних, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки. Її членом може стати будь-який студент закладу, який визнає Статут Профспілки працівників освіти і науки України та регулярно сплачує профспілкові внески, незалежно від форми навчання.

Віталій Комар, студент Інституту туризму даного вузу, обраний на посаду голови студентського профкому 25 травня цього року на звітно-виборній конференції ППОС університету з майже стовідсотковим результатом. Висловлену довіру виправдовує сповна, бо вже має певні напрацювання та ідеї. Налаштований – амбітно, свою позицію формулює твердо і цілеспрямовано: «Я маю на меті змінити напрямок роботи профкому студентів. Хочу зробити профспілку в університеті більш активною, підняти її рівень».

Отож, про реалізовані заходи і плани на майбутнє ППОС ПНУ ім. В. Стефаника спілкуємося з її новообраним керівником Віталієм Комаром.

2016-07-07 16:25:50

На підтримку акції профспілок...

5 липня, напередодні Всеукраїнського маршу протесту у зв’язку з шоковим підвищенням цін і комунальних тарифів, протестні акції профспілок проводилися також на регіональному рівні. В м. Івано-Франківську Рада профспілок області встановила відповідний інформаційний намет у людному місці. Тут громадяни обласного центру одержували роз’яснення, листівки, в яких оприлюднювалася позиція профспілок у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги. Водночас проводився збір підписів мешканців Прикарпаття на підтримку акції профспілок. Листівки з даними підписами були передані Кабінету Міністрів під час проведення протестних мітингів у м. Києві 6 липня.

2016-07-07 15:54:40

Уряд готує рішення про підвищення соціальних стандартів

Уряд готує пакет законопроектів щодо суттєвого реформування системи оплати праці,  які дозволять підвищити соціальні стандарти і покращити матеріальне становище українців.

2016-07-07 15:42:56

Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Уряду від 6 липня 2016 року

Гройсман В.Б. – Доброго дня! Щойно відбулася зустріч, майже півтори години, з представниками профспілок. Хочу сказати, що це була дуже продуктивна зустріч, дуже відверта, дуже професійна, де ми розглянули стан справ в країні, в тому числі обмінялися думками щодо вирішення найбільш актуальних проблем.

2016-07-07 15:02:38

«Європейським цінам – європейські зарплати!»

Під таким головним гаслом проходив 6 липня 2016 року в м. Києві Всеукраїнський марш протесту, в якому взяли участь близько 50 тисяч представників профспілкових організацій, трудових колективів зі всіх регіонів країни, в тому числі 420 представників з Івано-Франківщини. Учасники масової акції пройшлися центральними вулицями столиці, провели мітинги під стінами Кабінету міністрів та Верховної Ради України.

2016-07-04 17:20:50

Звернення Президії Ради профспілок області – підтримано

Івано-Франківська обласна рада сьомого демократичного скликання своїм рішення від 10.06.2016 року підтримала звернення Президії Ради профспілок Івано-Франківської області, департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної Асоціації працівників професійно-технічної освіти «Про стан фінансування та перспективи розвитку професійно-технічної освіти в області».

2016-07-04 17:17:56

Про ситуацію в профтехосвіті

Федерація профспілок України поділяє і підтримує позицію Ради профспілок Івано-Франківської області щодо захисту прав та інтересів членів профспілок – працівників і учнів закладів профтехосвіти та збереження системи професійної освіти й відновлення її фінансування, про що отримано відповідного листа.

2016-07-04 15:22:52

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ АНОНСУЄ

6 липня ц.р. відбудеться Всеукраїнський марш протесту і пікетування та мітинги біля Кабінету Міністрів і Верховної Ради України у зв’язку з шоковим підвищенням ціни на газ і комунальних тарифів.

2016-07-04 14:42:33

Ярема Жугаєвич: Головна мета Профспілки авіабудівників України – збереження вітчизняного авіапрому

Авіабудування – високоінтелектуальна праця. Процес розробки і будівництва літаків надзвичайно складний, у ньому задіяні тисячі висококваліфікованих спеціалістів, сотні різних трудових колективів, на плечі котрих покладена відповідальність за людські життя, адже незначна помилка або прорахунок можуть стати фатальними.

З авіаційною галуззю пов'язаний і наш краянин, уродженець села Серафинці Городенківського району Ярема Жугаєвич. У 1991 році він виступив ініціатором утворення Професійної спілки авіабудівників України і всі ці роки незмінно її очолює. Під його керівництвом Профспілка виконала свою основну мету – сприяла збереженню авіаційної промисловості України як галузі, виведенню її на пріоритетні позиції у народному господарстві України. Діяльність Жугаєвича Я.В. як лідера Профспілки направлена на розвиток соціального партнерства з роботодавцями та органами державної влади, на забезпечення прав і соціального захисту трудящих шляхом переговорів і угод, конструктивного діалогу. За його безпосередньою участю і наполегливістю в галузі відпрацьовані і діють механізми щорічного укладення Галузевих Угод і колективних договорів, щоквартального аналізу та підведення підсумків соціально-економічної діяльності підприємств. Через колективні договори на підприємствах реалізуються додаткові соціальні пільги та гарантії для працівників. Тим самим Профспілці вдається вирішувати багато соціально-економічних проблем у трудових колективах, уникаючи конфліктів і соціальної напруги.

Нині Ярема Жугаєвич – наш співрозмовник.

 

2016-07-01 10:50:16

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Головний пріоритет – захист прав людини праці

29 червня повноважна делегація Федерації профспілок України на чолі з Головою СПО об’єднань профспілок, Головою ФПУ Григорієм Осовим провела робочу зустріч у Федерації роботодавців України.