2019-10-11 10:28:30

Повчальна історія однієї ТЕЦ

Ця історія розпочалась навіть не у травні цього року, коли Кабінет Міністрів прийняв рішення про передачу Калуської ТЕЦ у комунальну власність, і навіть не тоді, коли у квітні 2016 року Ігор Насалик став чільником Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Розпочалась вона ще з тих часів, коли він був міським головою Калуша. Уже тоді він не раз говорив про доцільність передачі Калуської ТЕЦ у комунальну власність. Втім, «вікно можливостей» у цьому випадку відкрилося лише наприкінці каденції минулого уряду.

2019-10-10 10:06:35

ФПУ – 29 років

Урочисті збори трудового колективу апарату ФПУ спільно з ветеранами профспілкового руху, присвячені дню народження Федерації профспілок України, відбулись 8 жовтня у столичному Будинку профспілок.

У привітальному слові Голова ФПУ Григорій Осовий розповів про історію організації, її діяльність у період економічних криз, що пережила держава, починаючи з 90-х років, під час революцій. Він акцентував на досягненнях профспілок у боротьбі за підвищення державних соціальних стандартів і гарантій – мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, за повернення зарплатних боргів, проведення соціального діалогу.

2019-10-09 11:36:56

ЗВЕРНЕННЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю

 

Президенту України п. В. Зеленському

Голові Верховної Ради України п. Д. Разумкову

Прем’єр-міністру України  п. О. Гончаруку

З В Е Р Н Е Н Н Я

Ми, учасники круглого столу на тему: “Співпраця Профспілки із органами виконавчої влади щодо соціального захисту державних службовців: сьогодення та перспективи”, проведеного з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного Дня боротьби з бідністю, констатуємо, що сьогодні в основу  соціальної політики України замість дотримання державних соціальних стандартів гідного життя і гідної праці покладено ідею соціальних мінімумів – мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія, прожитковий мінімум, розміри яких є значно заниженими.

2019-10-09 09:02:52

Заява Федерації профспілок України щодо проекту Трудового кодексу України

Результати президентських і парламентських виборів, глобальне оновлення державної влади в Україні на основі високої довіри мільйонів працюючих громадян, ветеранів праці та всього населення викликало загальне суспільне піднесення, гостре очікування позитивних змін.

Для членів профспілок – робітників, службовців, інженерів, освітян і студентства, медиків такі очікування пов’язані передусім із гарантованим забезпеченням трудових прав, створенням умов для продуктивної, високооплачуваної, захищеної праці, гідної громадянина європейської країни заробітної плати.

Вони повністю співпадають з нормами Міжнародної організації праці, активним учасником якої є Україна, законодавства Європейського союзу, членство України в якому є стратегічною конституційною метою нашої держави.

2019-10-09 08:54:38

Заява Президії Федерації профспілок України з нагоди ВСесвітнього дня дій за гідну працю

7 жовтня в 12-й раз національними профцентрами відзначається Всесвітній день дій за гідну працю, встановлений у 2008 році за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок.                                                                         

У цей день працівники єдиним фронтом виступають за підтримку гідної праці, яка має бути в центрі уваги політики і дій влади та роботодавців. Глобальна економіка має слугувати усьому суспільству, а права та інтереси працівників бути у фокусі економічного зростання. Адже, право на працю, гідні умови праці – одне з фундаментальних прав людини, встановлених міжнародно-правовими актами і визнаних усіма державами світу.

2019-10-08 11:42:22

Галина Третьякова: формат роботи з профспілками не зміниться

7 жовтня 2019 року у Будинку профспілок у Києві відбулась робоча зустріч профспілкового активу, керівництва Федерації профспілок України, її членських організацій з головою Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою.

 

Починаючи розмову Голова ФПУ Григорій Осовий акцентував увагу на тому, що співробітництво профспілок з парламентарями над новаціями соціально-трудового законодавства має тривалий термін та завжди приносило взаємну користь.

Отже, у рамках соціального діалогу воно має бути продовжено.

2019-10-08 11:14:21

7 жовтня – Всесвітній день дій за гідну працю та Міжнародний день боротьби з бідністю

Сьогодні в залі засідань управлінні праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Співпраця профспілки із органами виконавчої влади щодо соціального захисту державних службовців: сьогодення та перспективи».

В його проведенні взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, голови первинних профспілкових організацій, які є членськими організаціями обкому профспілки працівників державних установ.

2019-10-08 09:33:29

Шановні колеги!

Рада профспілок Івано-Франківської області  шле найщиріші вітання з нагоди вашого професійного свята  - Дня юриста!

Ваша професія – це вибір шляху справедливості, відданості, цілеспрямованості.

Нехай ваші професійні зусилля будуть винагородженні повагою і довірою громадян, впевненістю у надійному і справедливому захисті їх конституційних прав і свобод.

Щиро зичимо вам здоров’я, добробуту, щастя й удачі, життєвої наснаги та нових здобутків .

З повагою,

Голова Ради профспілок області                                    Ігор Басюк

 

2019-10-04 09:57:53

З ДНЕМ ОСВІТЯН!

Шановні  освітяни!

Рада профспілок області  надсилає сердечні вітання з вашим професійним святом – Днем освітян!

Своєю натхненною працею Ви формуєте майбутнє країни і світу, її економічне процвітання та  духовне відродження.

В цей святковий день прийміть щиру вдячність за невтомну працю, за високе служіння обраній справі, творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання.

Бажаємо Вам здоров’я, натхнення і щедрих плодів від своєї праці.

З повагою,       

Голова Ради профспілок області                                              Ігор Басюк

 

2019-10-03 10:09:52

3 ЖОВТНЯ – ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ФПУ

Відповідати вимогам часу та очікуванням людей праці!

 Напередодні Всесвітнього дня дій за гідну працю 3 жовтня у оновленому Будинку профспілок зберуться члени Президії Федерації профспілок України. Вони обговорять актуальні питання, що турбують сьогодні працюючу людину, серед яких, перш за все, соціальні гарантії та соціальні стандарти, гідні умови праці та її оплати.

 

Серед найбільш важливих питань, безумовно, про заходи щодо забезпечення врахування профспілкових пропозицій до проекту Держбюджету України на 2020 рік, про взаємодію з органами державної влади.