2022-09-29 09:06:14

З 1 жовтня 2022 року змінюються розміри пенсійних виплат для окремих категорій пенсіонерів та умови їх призначення.

1.                Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. №963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому», до пенсій особам, яким виповнилося від 70 до 75 років, встановлюватиметься з 1 жовтня щомісячна компенсаційна виплата у розмірі до 300 грн. Після встановлення такої виплати загальна сума пенсії не може перевищувати розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2020 рік, з якої сплачено страхові внески, тобто 10340 грн. Якщо, наприклад, пенсія до підвищення становила 10140 грн, то зазначене підвищення до пенсії буде встановлено не 300 грн, а 200 грн, а до пенсії понад 10340 грн підвищення не встановлюватиметься.

2022-09-28 10:24:37

ЗІ СВЯТОМ, БІБЛІОТЕКАРІ!

Шановні працівники бібліотек!

Рада профспілок області шле найщиріші вітання з нагоди  Всеукраїнського дня бібліотек.

Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, з української книги починається український дух, причетність до історичної і культурної спадщини свого народу.

Сьогодні книгозбірні – це заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до глибин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам відкривати нові імена  письменників і поетів, науковців, також бути обізнаними у сучасних тенденціях і проблемах, пізнавати реальну картину світу. Ви допомагаєте виховувати молоде покоління свідомими і освіченими громадянами суспільства.

Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, миру, творчої наснаги, міцного здоров’я, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

З повагою,

В.о. Голови Ради профспілок області                          Володимир Уєвич

 

2022-09-28 10:09:20

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА ПРОФСПІЛКОВИХ ВИДАНЬ

 22152 – Газета «ПРОФСПІЛКОВІ ВІСТІ» – 345,48 грн.

22909 – Журнал «БІБЛІОТЕЧКА ГОЛОВИ ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ» – 137,76 грн.

2022-09-27 09:47:41

ЧИ БУДЕ ЛІКВІДОВАНО ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ, ПОКИ ЩО ПИТАННЯ

Верховною Радою України 21 вересня 2022 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який було внесено (реєстр. №3663) до Верховної Ради ще у червні 2020 року (народний депутат України Папієв М.М.).

Законопроект категорично не підтримали профспілки, об’єднання роботодавців і громадськість. Проект також не підтримували Мінсоцполітики (яке забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування), і Пенсійний фонд. Мінюстом та іншими органами вносилися суттєві зауваження, які свідчили про неможливість його прийняття.

2022-09-26 10:30:55

Відбулося засідання обласної ради Профспілки працівників охорони здоров’я

20 вересня відбулося засідання обласної ради Профспілки працівників охорони здоров'я України за участю голів первинних профспілкових організацій та профактивістів, рекомендованих до Молодіжної ради при обласній раді Профспілки. Оскільки в умовах військового стану і карантинних обмежень через коронавірус нема змоги проводити, як раніше, спільні засідання пленуму профспілки і колегії департаменту охорони здоров'я, від ДОЗ ОДА участь у зібранні взяв заступник директора департаменту Володимир Дзьомбак.Перед початком розгляду робочих питань учасники пленуму вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час російсько-української війни.

2022-09-26 09:25:40

З ДНЕМ ТУРИЗМУ!

Шановні профспілчани, працівники туристичної галузі!  Рада профспілок області надсилає вам найщиріші вітання з професійним святом. Це свято тих, кого ваблять  близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок. Туризм останнім часом набув широкого розвитку, – це ціла сфера життя, що охоплює мільйони людей, різні галузі економіки, екологію та виробництво, сприяє пожвавленню вітчизняних та міжнародних обмінів.

Пройде небагато часу і наша область стане, сподіваємось, однією  з найулюбленіших  місць, куди приїздитимуть з усіх куточків світу.

Бажаємо вам натхнення в праці, міцного здоров’я, миру і достатку.

З повагою,

В.о. Голови Ради профспілок  області    Володимир Уєвич

 

 

2022-09-23 09:15:28

З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ, КОЛЕГИ!

З ДНЕМ  МАШИНОБУДІВНИКА!

Шановні машинобудівники-профспілчани!

Рада профспілок області  щиро вітає вас з професійним святом.

Завдяки вашому професіоналізму життя не стоїть на місці, індустрія розвивається бурхливими темпами. Тож нехай ваша праця буде затребуваною, високооплачуваною і перспективною. Цікавих ідей, високих звершень та  добрих винаходів!

Бажаємо вам миру, злагоди, добробуту.

З повагою,

В.о. Голови Ради профспілок  області                                     Володимир   Уєвич

 

2022-09-22 09:58:16

У 2023 році в Україні не будуть підвищувати мінімальну зарплату

«Майже 5,5 млрд грн будуть закладені на забезпечення житлом ветеранів війни, адже ця категорія громадян вкрай важлива. Також буде забезпечена своєчасна виплата пенсій, соціальних допомог, виплати заробітних плат медикам і педагогам. Мінімальна заробітна плата буде на рівні грудня минулого року», — сказав він.Бюджетом на 2022 рік передбачалося, що з жовтня мінімальна зарплата складе 6700 гривень, у тому числі буде підвищено розмір мінімального страхового внеску ЄСВ. Однак в умовах воєнного стану держава, насамперед, спрямовуватиме гроші на три пріоритетні напрямки — сектор оборони та безпеки, виконання соціальних зобов'язань держави та медицину, в тому числі на програму медичних гарантій. Підвищення мінімальної заробітної плати наразі не є пріоритетним напрямом.

2022-09-21 09:22:10

РЕАНОБІЛЬ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

Черговий реанімобіль передали міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та керівник ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» Руслан Савчук для потреб українських військових. Цього разу мова йде про Mercedes-Benz Sprinter 2015 року випуску, обладнаний для надання медичної допомоги за відповідними стандартами. Він уже допомагає нашим захисникам виконувати завдання у Донецькій області.

2022-09-21 09:18:33

З 1 жовтня субсидії платитиме Пенсійний фонд України

16 вересня Уряд України прийняв постанову «Про надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України».

Це значить, що з 1 жовтня виплачувати призначені органами соціального захисту населення субсидії та пільги буде Пенсійний фонд України.