2015-12-02 11:58:41

ПРО ОПТИМІЗАЦІЮ ДЕРЖУСТАНОВ НА ПРИКАРПАТТІ

27 листопада 2015 року в Івано-Франківській облдержадміністрації  за участю  голів райкомів, міськкомів профспілки, голів профкомів та профорганізаторів обласного центру проведено семінар з питань дотримання законодавства під час оптимізації структури органів виконавчої влади. В основному йшлося про анонсоване скорочення працівників у місцевих державних адміністраціях.

2015-12-02 09:56:04

Виступ голови ФПУ Григорія Осового на Всеукраїнських зборах голів первинних профспілкових організацій

Шановні колеги!
Таким широким профспілковим загалом лідерів первиинних профспілкових організацій і керівників всеукраїнських профспілок, профспілкових об’єднань ми збираємося за останні роки мабуть вперше.
Це сьогодні вкрай необхідне, бо життя поставило перед нами настільки гострі і масштабні питання, коли думки і позиції лише вищих виборних органів недостатньо для прийняття рішень, які очікують наші спілчани.

2015-12-02 09:43:25

Резолюція учасників Всеукраїнських зборів голів первинних профорганізацій

Ми, учасники Всеукраїнських зборів голів первинних профорганізацій, наголошуємо, що профспілки України виступають за суспільно необхідні та соціально відповідальні реформи!

Профспілки виступають за розбудову України на фундаменті солідарності, рівності, соціальної справедливості, згуртованості та демократії. Профспілки виступають за стійке зростання, повну зайнятість, якісні робочі місця, справедливу оплату праці, якісне громадське обслуговування, освіту та навчання, справедливе оподаткування, ефективне управління, гендерну рівність і дотримання основоположних прав. Це вимагає переходу до іншої економічної моделі в Україні, проведення соціально відповідальних реформ, які повинні здійснюватися при підтримці широких верств суспільства та на основі соціального діалогу.

2015-12-01 12:05:42

БУВАЄ, Й НЕ НА ЗЛОДІЯХ ШАПКА ГОРИТЬ

Ця історія знову стосується колективу НГВУ «Долинанафтогаз». Вірніше, мова йтиме про дві історії, дуже подібні, які народилися у кабінетній тиші працівників контрольно-ревізійного управління ПАТ «Укрнафта». Перша історія мала місце 4 роки тому. Як наслідок перевірки слідчими КРУ деяких питань фінансово-господарської діяльності управління, з’явився документ, де було зазначено, що «встановлено факти недостатнього контролю керівника управління та відповідальних осіб цеху за ефективністю використання та збереженням матеріально-технічних ресурсів і автотракторної техніки, та виявлено порушення фінансової дисципліни на суму 163 566, 16 грн., завдано збитків управлінню на суму 93 845, 49 грн». У Наказі керівництва, який народився як відповідь на результати перевірки,  винними тоді виявилися 5 осіб, які під тиском обставин, хоч вина їх не була доведена, заплатили «збитки» та розрахувалися з роботи. Один із звинувачених – Анатолій Ткачук, не бажав схилити тихо голову, визнати себе винним і, як мовиться, пішов до кінця.

2015-12-01 11:59:30

Вагітність, як - вирок

Проблема відсутності робочих місць у нашій країні вже давно стала загальнодержавною проблемою, не вирішення якої десятиліттями змушує активну частину суспільства шукати шматка хліба за кордонами, а молодь – не планувати свого майбутнього в рідній державі. Власне, саме з невтішного пошуку першого робочого місця почалася (виявилося) непроста трудова біографія Уляни Балабух з Долини, випускниці 2011 року Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу. Після неодноразових  звернень і прохань молодий спеціаліст була прийнята на роботу таксувальником в НГВУ «Долинанафтогаз» на час відпустки основної працівниці, яка тоді перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами до моменту виходу на роботу.( Власне, цей строковий договір і став нині предметом судових тяжб, позаяк переріс чомусь в особливий прецедент.  Хоча, кому- кому, а вагітним жінкам навіть найбільші начальники дають дорогу).

2015-11-30 11:53:38

На Долинщині вбачають у профспілках єдину громадську організацію, що займає послідовну позицію щодо захисту працівників

26 листопада 2015 року  у Долинському райкомі профспілки Івано-Франківської області проведено «День  профактивіста»  для голів  профкомів, профорганізаторів, членів райкому профспілки, інших профактивістів. Йшлося про дії профспілки у питаннях соціального захисту працівників та завдання виборних профспілкових органів по зміцненню первинних профспілкових організацій, про гарантії для працівників  органів місцевого самоврядування.

2015-11-27 08:54:10

Активізуймо роботу по збору голосів!

Повідомляємо, що після технічної перерви відновив свою роботу сайт електронних петицій до Президента України. Втрачено цінний час, протягом якого ми могли досягти потрібного результату.
Просимо активізувати роботу профспілкових організацій, членів профспілок стосовно збору підписів під петицією про внесення законопроекту для відновлення санаторно-курортного лікування працівників, оздоровлення студентів і дітей.

2015-11-26 08:44:49

З’їзд профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України

24 листопада 2015 року відбувся з’їзд профспілки працівників хімнафтохімпрому України. Представники колективів хімічної, нафтопереробної, нафтохімічної галузей зібралися в Яремчі, щоб обговорити проблеми та намітити шляхи їх вирішення. На сьогоднішній день в одній з провідних галузей економіки їх зібралося чимало. Все це змушує профспілкових активістів шукати нові методи роботи, нові підходи в їх вирішенні. Саме про це йшла мова як у звіті голови ЦР профспілки Василя Мойсюка, так і у виступах делегатів з’їзду.

2015-11-24 11:40:06

Рада проголосувала за роздержавлення ЗМІ

За відповідне рішення проголосувало 260 нардепів. Верховна Рада проголосувала за законопроект №1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». За відповідне рішення проголосувало 260 нардепів.

2015-11-24 09:19:19

Про підтримку рішення Президії ФПУ щодо підписання Меморандуму

Розглянувши лист Федерації профспілок України № 03/01-24/1428 від 19 листопада про доцільність укладення Меморандуму з реалізації Плану модернізації України «Від кризи до економічного зростання» між СПО об’єднань профспілок та СПО роботодавців, Президія Ради профспілок Івано-Франківської області прийняла колегіальне рішення «Про підтримку рішення Президії ФПУ щодо підписання Меморандуму» та постановила підписати Меморандум. Президії ФПУ - врахувати позицію Президії Ради профспілок Івано-Франківської області при розгляді цього питання на своєму засіданні. Про це йдеться в постанові Президії РПО Івано-Франківської області від 23 листопада 2015 року за підписом голови І.Є.Басюка.