2017-01-05 12:17:07

Комітет реагує на вимоги профспілок

У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення за дорученням Голови Верховної Ради України Парубія А. В. розглянуто звернення Федерації профспілок України про вимоги Всеукраїнської акції профспілок, яка відбулася 8 грудня 2016 року.

2017-01-05 09:55:56

Як позбутися боргів з оплати праці?

Саме це питання було предметом розмови кореспондента «Єдності» із заступником директора департаменту соціальної політики, начальником управління праці ОДА Я. С. Ульванською.

2017-01-05 09:02:23

Не пряником, так батогом

Боротьба Уряду з тіньовою економікою, зарплатами «в конверті» та нелегальною працею виходить на новий рівень. В 2016 році урядовці використали метод «пряника» – знизили ЄСВ до 22%, проте це не дало бажаного ефекту. Тепер настала черга «батога». З нового року Державна служба з питань праці та профспілки отримали нову зброю у боротьбі за права трудящих. Закон №5130 посилив відповідальність роботодавця за порушення трудового законодавства. І посилив суттєво. Відтепер спритним у фінансових махінаціях керівникам доведеться відповідати гаманцем, або ж взагалі – сісти за грати.

2017-01-04 12:39:09

Профспілки відстояли свої права при внесенні змін до Податкового кодексу

1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні». Завдяки наполегливим діям ФПУ, співпраці з Громадською радою при ДФС, Українським незалежним центром політичних досліджень (в рамках проекту «Громадяни в дії») профспілкова боротьба за збереження сприятливих умов для діяльності профспілок завершилась перемогою:

2016-12-30 09:13:23

З Новим 2017 роком!

Шановні спілчани, мешканці Прикарпаття!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Нового року та Різдва Христового!

Нині можна сміливо сказати, що 2016 рік був прожитий не дарма – швидкий, мобільний, результативний, насичений важливими для країни, Прикарпаття та кожного громадянина яскравими подіями, напруженою працею, глибоким змістом і творчими звершеннями. Він подарував нам радість відкриттів, перемог і досягнень, новий професійний та життєвий досвід.

Незважаючи на певні труднощі, профспілками області за минулий рік зроблено чимало для того, щоб поліпшити рівень життя людини праці. На це, зокрема, були спрямовані заходи щодо посилення соціального діалогу, а також масові акції протесту проти підвищення тарифів на комунальні послуги, порушення конституційних прав співвітчизників. Тож дозвольте висловити щиру подяку Вам, дорогі спілчани, за те, що своєю працею втілюєте в життя ідеї та принципи профспілкового руху.

Хай Новий 2017 рік стане черговим кроком на шляху до поліпшення життя, принесе мир і радість у кожен дім! Нехай він буде для Вас багатим на добро, щедрим на творчу наснагу, успішним у професійній діяльності, а Різдвяні свята Божим благословенням осяють усі Ваші добрі справи та починання.

Щасливого Нового року та Різдва Христового!

З повагою, Голова 

Ради профспілок області 

Ігор Басюк

 

2016-12-29 14:10:17

Підсумки діяльності Федерації профспілок України в 2016 році

Напередодні Нового року саме час підбивати підсумки року, що минає, і спланувати цілі та завдання на наступний рік.

Щоб зрозуміти, до чого саме ми прагнемо, важливо усвідомити, чого ми вже досягли. Тільки спираючись на досвід, який ми отримали в боротьбі за законні права та інтереси працівників і враховуючи те, що могли б ще зробити, можна уникнути помилок у майбутньому і сформувати конкретні цілі та визначити шляхи їх досягнення.

2016-12-29 12:31:16

Затверджено план заходів із реалізації Генугоди

Уряд на своєму засіданні 28 грудня затвердив план заходів із реалізації Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, укладеної 23 серпня цього року між Кабінетом Міністрів України, Спільним представницьким органом об’єднань профспілок та Спільним представницьким органом сторони роботодавців та на 2016–2017 роки.

2016-12-29 11:45:26

День Пенсійного фонду крокує Прикарпаттям

День Пенсійного фонду фахівці управління Фонду в м. Івано-Франківську провели на Державному підприємстві «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто».

2016-12-29 11:37:53

Про пропозиції щодо зустрічі членів Уряду з профспілковим активом

Федерація профспілок України звернулася до Прем"єр-міністра України Гройсмана В. Б. з тим, аби в найкоротший термін напрацювати механізми реалізації законодавчих ініціатив, зокрема оплати праці в бюджетній сфері, стипендіального забезпечення, прийняти зміни до постанови від 24.06.2016 № 461 щодо відновлення права працівників на пільгове пенсійне забезпечення.

2016-12-29 09:31:31

Протестні настрої не вщухають

На засіданні обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я, що відбулося 21 грудня 2016 року, розглянуто питання «Про поточні моменти та дії профспілки». Доповідач голова обласного профоб’єднання Наталія Бирчак, учасники засідання порушували важливі питання життєдіяльності медичної галузі. А таких проблем нагромадилося чимало.