2017-12-06 10:12:50

Головне – дотримання прав людини, громадянина, працівника

На цьому наголосив Голова ФПУ Григорій Осовий, виступаючі 5 грудня на Національному Форумі «План Трансформації України - об'єднавчий порядок денний для країни», що відбувся у Києві у Конгрес-центрі "Український Дім". Це вже шосте засідання Форуму, у якому взяли участь представники громадських організацій, народні депутати України, представники КМУ і бізнесу, зарубіжні експерти і посли, високопоставлені особи українського духовенства, відомі громадські діячі.

Відкрив роботу Патріарх Філарет - Предстоятель   Української Православної Церкви Київського Патріархату, який є членом Наглядової Ради Національного Форуму «Трансформація України». Він наголосив на загальнолюдських цінностях, які мають бути притаманними тим, хто взяв на себе велику та почесну місію бути представником влади та служити своєму народові, а також спрямовувати зусилля на побудову сучасної, соціально-справедливої держави.

2017-12-06 09:56:08

З А Я В А Федерації профспілок України

У зв’язку з загостренням політичної ситуації, можливості насильницьких дій в столиці Україні м. Києві, викликами та загрозами безпечному проведенню мирних зібрань та маніфестацій, керівники членських організацій  Федерації профспілок України  запропонували відмінити  заплановані на 6 грудня 2017 року акції профспілок біля Верховної Ради України та органів державної влади.

 Враховуючі зазначене – акцію скасовано.

2017-12-05 11:53:00

Внесення змін до Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України (Мінсоцполітики) від 30.03.2017 № 526 «Про внесення змін до Положення про розробку інструкцій з охорони праці», що набрав чинності 01.09.2017 (зареєстровано в Мін’юсті 21.06.2017 за № 779/30647), у новій редакції викладено Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затверджене наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9.
    Положення про розробку інструкцій з охорони праці,  встановлює вимоги до змісту, побудови і викладення інструкцій з охорони праці,  що діють в межах підприємства, установи, організації.

2017-12-05 11:30:05

Інформаційне пікетування органів державної влади у м. Києві

ВИМОГИ
представників технікумів та коледжів України, 
учасників пікетування органів джержавної влади 
у м. Києві  06 грудня 2017 року. Ми, представники технікумів та коледжів України, учасники інформаційного пікетування органів джержавної влади у м. Києві, стурбовані зростаючою соціальною напругою серед працівників коледжів і технікумів у зв’язку з передачею вищих навчальних закладів на місцеве фінансування. В проекті бюджету – 2018 передбачається, що з  01 січня 2018 року ці навчальні заклади позбавлять державного фінансування  та передадуть  на утримання обласних адміністрацій та КМДА, що в свою чергу призведе до скорочення викладацького складу, а в деяких регіонах і закриття закладів.
2017-12-05 10:13:45

Зміни до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Управління соціального захисту населення інформує, що наказом Мінсоцполітики України  від 30.01.2017 № 140 «Про внесення змін до наказу Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15»  внесено зміни до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Відтепер, відповідно до Наказу №140:

2017-12-05 09:32:37

Європейська федерація профспілок заявила владі України про свою стурбованість атаками на ФПУ

У листі з цього приводу говориться: «Шановний пане Президенте! Шановний пане Прем'єр-міністре! Шановний пане Голово!

 Наші членські організації, які входять у Федерацію профспілок України, проінформували нас про неодноразові провокації проти неї з боку державних чиновників та невідомих осіб. Ці атаки пов'язані з акціями протесту ФПУ. Акціями ФПУ проти реформи системи охорони здоров'я, яка вважається антисоціальною та несправедливою. Акціями з вимогою передбачити більше коштів у проекті Державного бюджету на 2018 рік на підвищення зарплат та фінансування державних послуг.

2017-12-04 12:52:44

ФІНІШ РОКУ З МАСОЮ ПРОБЛЕМ

4 грудня відбулося засідання Президії Ради профспілок області. Йшлося про низку гострих проблем, які склалися в області та в Україні. Це  вимагає  послідовності  та наступальних дій профспілок , а ще -  потреби доводити до суспільства інформацію про дійсний стан речей. Про масове порушення Трудового законодавства в області, борги із зарплати медикам, освітянам, працівникам культури  доповіли голови галузевих профспілкових організацій.

2017-12-01 09:37:58

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів зустрівся з представниками профспілок

Перший віце-прєм’єр-міністр України Степан Кубів дав керівникам міністерств та відомств низку доручень, спрямованих на вирішення гострих проблем, на які звернули увагу представники найбільш впливових профспілкових організацій та об’єднань – члени Спільного представницького органу репрезентативних профоб’єднань під час робочої зустрічі, що відбулась 30 листопада у Кабінеті Міністрів України. Цей захід став ще одним конструктивним продовженням соціального діалогу у формі зустрічей керівництва Уряду та міністрів з профспілками.

2017-11-30 09:40:56

ПЛЕНУМ ЦК. Освітянам – надійний та ефективний захист профспілок

Гострі проблеми освітян та шляхи їх вирішення обговорили учасники пленуму ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що відбувся 29 листопада у Києві. У його роботі взяв участь Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Вів засідання Голова Профспілки Георгій Труханов.

З доповіддю «Про основні тенденції розвитку профспілкового руху та завдання Профспілки працівників освіти і науки України в умовах соціально – економічної трансформації» виступила заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко.

2017-11-29 19:26:58

28 листопада лісівники Прикарпаття вийшли з бензопилами на протест

Акція відбулася в Івано-Франківську на площі перед  адмінбудівлею.  На протест вийшло близько тисячі протестувальників. Працівники галузі  виступають проти  схваленої  Кабміном «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року». За їхніми словами, цю стратегію було ухвалено таємно, без  публічного обговорення фахівцями. Профспілки категорично проти таких підкилимних методів.