2019-01-11 15:20:07

Зросли штрафи за порушення трудового законодавства

Державна фіскальна служба повідомила про зростання у 2019 році на 12% штрафів за порушення трудового законодавства. Закон України “Про Державний бюджет України на 2019” передбачає встановлення з 1 січня мінімальної заробітної плати в розмірі 4173 гривень. Разом зі збільшенням мінімальної заробітної плати, збільшуються і розміри штрафних санкцій, передбачених за порушення трудового законодавства.

2019-01-11 15:14:36

ЧИ ВИННІ ПІЛЬГОВИКИ?

Своїм спільним рішенням роботодавці, профспілки та влада Прикарпаття ініціюють звернення до Кабміну, щоб на законодавчому рівні розв’язати зашморг, в якому перебувають сотні підприємств та  Пенсійний фонд області. Йдеться про вирішення долі мільйонних боргів з відшкодування пільгових пенсій.

Фактично аж 160 підприємств області мають такі борги і станом на                  1 листопада сума не повернутих Пенсійному фондові коштів становить 281,5 млн.грн…Для багатьох з боржників, де колись працювали сотні нинішніх пільговиків, а нині – лише горстка працівників ( які мають заробити і на себе, і на пенсії своїх попередників та змогти розвиватися) можливість повертати кошти – рожева ілюзія, - вважають фахівці, і пропонують буквально покроковий вихід із патової ситуації.

Більше – у матеріалі:

2019-01-10 09:37:48

ДО УВАГИ ПРОФАКТИВУ!


Шановні колеги! У зв’язку з майбутнім переїздом до Будинку спілок України (м. Київ, майдан Незалежності, 2)  ФПУ повідомляє про нову поштову адресу:

Федерація профспілок України а/с 392, Київ, 01001. Просимо взяти до уваги, що ФПУ взяла у користування абонементну скриньку № 392 на поштовому відділенні 01001.

А, отже, кореспонденція, адресована посадовим особам без зазначення назви організації «Федерація профспілок України», буде повертатися

кореспондентам. Тимчасовий телефон для довідок : 098-259-51-03 (управління діловодства апарату ФПУ).

З повагою, канцелярія

Федерації профспілок України 044 289-09-93 fpsu@fpsu.org.ua

 

2019-01-09 11:40:41

Реконструкція Будинку профспілок увійшла в сімку знакових змін міста за версією інтернет-видання «Сегодня»!

Зазначимо, що серед інших змін міста, мешканці столиці визначили як найпозитівнишу саме реконструкцію та відкриття Будинку профспілок на Майдані. Як символ волі, як символ Революції гідності, як яскравий та значний атрибут Києва. Це представникам ФПУ дуже приємно. Це - оцінка діяльності Федерації профспілок України, це - аванс довіри найбільш численному профспілковому об’єднанню України, що стоїть на захисті прав та інтересів людей праці.

Прес-центр ФПУ

 

2019-01-09 11:32:24

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко: процедура реєстрації шлюбу!

Доброго дня! Ми з моєю коханою дівчиною хочемо одружитись якнайшвидше але проблема в тому, що ми проживаємо в різних містах. Скажіть, що нам робити, куди подати документи і чи обов’язково для цього чекати місяць? Володимир Волков. Хто має право вступати в шлюб?Українське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою, може створити сім’ю.

2019-01-03 11:20:21

ПІДСУМКИ РОБОТИ ФПУ-2018. Протестна діяльність

Рік, що минув, був насичений для країни і національного профспілкового руху багатьма доленосними подіями, досягненнями, викликами і загрозами. ФПУ, її членські організації принципово і послідовно відстоювали законні права та інтереси працівників, членів профспілок.

2018-12-26 10:45:58

Як матері виїхати на відпочинок з дитиною за кордон без згоди колишнього чоловіка?

 Прикарпатців консультує Міністр юстиції Павло Петренко:. Завдяки другому пакету законів #ЧужихДітейНеБуває діти мають можливість безперешкодно виїхати за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання.

Як регулюється тимчасовий виїзд дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?

2018-12-26 10:41:51

Кому надається допомога по безробіттю? Як визначається розмір допомоги по безробіттю? Прикарпатців консультує Міністр юстиції Павло Петренко!

 

Пане Міністре, вже декілька місяців шукаю роботу але нещастить. Чи маю я право на

допомогу по безробіттю та як її отримати? Володимир Гречко

Кому надається допомога по безробіттю?

Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини. На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

2018-12-26 10:01:59

Тут не просто навчають, тут лікують життєві рани

Можливо, не народилася б ця тема для розмови, якби моє журналістське око одного разу не побачило велике коло людей в чорному одязі, з опущеними головами, молодь і старших у військовій формі: хто без руки, хто на милицях, що зібралися в Крихівцях, в офісі «Карітасу»,   і в середині цього кола священик отець В. Чорній, який, тільки Господь знає як, шукав слів розради і підтримки цим людям.

Або, якби якось не трапилося мені оголошення котрогось з роботодавців, що «шукає працівників-оптимістів, безпроблемних людей». Подумалося, що відгородитися  від болю і негараздів просто, байдуже чи зверхньо переступити лежачого без шматка хліба, а от взяти суспільну ношу й понести…

Тут не просто навчають, тут лікують життєві рани

«Центр підтримки сім’ї в Івано-Франківську. Заклад  Благодійного Фонду «Карітас» УГКЦ. Місце, в якому батьків та дітей навчають бути інтегрованими, успішними та щасливими».

Цю коротку інформацію я прочитала в буклеті, який потрапив мені до рук. Та ось, одного дня маю прекрасну нагоду завітати сюди, щоб, зізнаюся, набратися стільки позитивних вражень, що хочеться довго розповідати, яку величезну, я б сказала, варту всього золота, справу започаткував благодійний фонд «Карітас».  

 Навіть в цьому тривожному, розділеному інтересами, захеканому світі, що кудись летить, виявляється, таки голосно звучить  універсальна, рятівна на всі часи річ - мова любові та добродійства.

2018-12-26 09:37:56

ДЕНЬ ПРОФСПІЛКОВОГО АКТИВІСТА

20 грудня 2018 року обласним комітетом Профспілки працівників державних установ України проведено День профспілкового активіста для голів первинних профорганізацій обласного центру та об'єднаних територіальних громад. Учасники заходу взяли участь у тренінгах «Організаційна та інформаційна робота в первинній профспілковій організації», «Колективно-договірна робота», опрацювали методичні матеріали з підготовки фінансових та статистичних звітів, проведення профспілкових зборів та зборів по підведенню підсумків виконання колективних договорів, обмінялися досвідом роботи.